Pielęgnacja Twojej podłogi:

Wykładziny dzielimy na wykładziny dywanowe i wykładziny twarde zwane inaczej elastycznymi. Każde z tych rozwiązań wymaga innej pielęgnacji i codziennej konserwacji. Pomimo tego, że producenci starają się zabezpieczać swoje produkty przed zabrudzeniem i zużyciem w ciągu codziennej eksploatacji  te zabezpieczenia ulegają degradacji i zużywają się. Dlatego warto pamiętać o pielęgnacji twojej wykładziny.
Mamy do tego specjalne produkty marki JAMES oraz specjalistyczne urządzenia CleanFix.

– Wykładziny dywanowe:

James Water –  jest produktem konserwacyjnym do okresowego czyszczenia wykładzin dywanowych i dywanów oraz tapicerek.

Nadaje się do wszystkich materiałów, zarówno naturalnych (takich jak wełna), jak i syntetycznych.Nadaje się także do czyszczenia fotelików samochodowych, zagłówków i podłokietników.
James Water ulega biodegradacji i neutralności pH
Nie powoduje ponownego zabrudzenia i ma przyjemny, świeży zapach.
James Water powinien być nakładany za pomocą białej tkaniny bawełnianej.

James Stainwonder – to odplamiacz do usuwania plam z wykładzin dywanowych oraz tapicerek zarówno naturalnych (jak wełna) i materiałów syntetycznych.

Nadaje się na stare plamy, odplamia nawet stare czerwone plamy wina!

Usuwa plamy, takie jak czerwone wino, kawa, herbata, owoce i krew. Bardzo łatwy w użyciu. James Stainwonder jest biodegradowalny.

James Stainspray – jest środkiem do usuwania plam z wykładzin dywanowych, dywanów i tapicerek.

Nadaje się do wszystkich materiałów, zarówno naturalnych (takich jak wełna), jak i syntetycznych. Usuwa plamy, takie jak smar, olej, farba, pasta do butów, klej, guma do żucia i smoła

James Stainspray jest rozpuszczalnikiem, szybko wysycha i nie powoduje ponownego zabrudzenia. Jest najbardziej agresywnym środkiem odplamiającym dywany.

– Podłogi Twarde:


James Vinyl & PCV Cleaner Natural & Protective „F”  – jest oznaczony literką „F”. Skuteczny środek przeznaczony do bieżącego czyszczenia wykładzin vinylowych, PVC, oraz innych twardych podłóg tj: linoleum, kafle ceramiczne, wykładziny gumowe, kauczukowe, naturalny kamień oraz posadzka epoxydowa.

Jest Wysokoskoncentrowanym środkiem nadającym podłodze wygląd matowy.

Bez trudu usuwa zabrudzenia oraz przywraca blask podczas zmywania . Nie zawiera wosków, akryli , a więc nie tworzy warstw ochronnych . Zawiera jedynie naturalne składniki. PH 10,2.

James Vinyl & PVC Clean & Quick Dry  „D”-  Jest oznaczony literą D i jest wysoko skoncentrowanym środkiem czyszczącym, przystosowanym do codziennego czyszczenia winylu, PVC i innych twardych podłóg odpornych na działanie wody, takich jak linoleum, płytki ceramiczne, podłogi epoksydowe, podłogi z gumy i naturalnego i sztucznego kamienia.

Łatwo usuwa brud podczas wycierania podłogi i nadaje podłodze świeży wygląd, jest na bazie alkoholu co pozwala na szybkie osuszenie podłogi.

Płyn ma przyjemny i świeży zapach. PH 7,5

James Vinyl & PCV Cleaner Protect & Restore „E” – Jest oznaczony literką E. 

Produkt pozostawia cienką warstwę ochronną na czyszczonej powierzchni co wydłuża żywotność podłogi.

Skutecznie usuwa drobne rysy oraz zadrapania. Jest także wysokoskoncentrowanym środkiem czyszczącym.

Zabezpiecza przed ponownym zabrudzeniem oraz tworzy warstwę antypoślizgową .Z łatwością usuwa brud podczas zmywania mopem .Pozostawia matowy wygląd powierzchni. PH 8,4