PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Duża część wykonanej prawidłowo instalacji zależy od jakości podłoża. Jest to element na którym kompletnie nie opłaca się oszczędzać. Każda oszczędność związana z podłożem odbije się na późniejszym użytkowaniu wykładziny.
Przy montażu wykładzin dywanowych zdarza się, że jesteśmy w stanie położyć wykładzinę na posadzce betonowej jeśli jest dobrze przygotowana. Tyczy się to wykładzin w rolce jak i wykładzin w płytkach.

Problem robi się przy wykładzinach PCV, linoleum oraz wykładzinach LVT. Przy montażu tego typu wykładzin z miejsca musimy się liczyć z dodatkowym kosztem wylania masy samopoziomującej.

-home-rosawykla-domains-rosa-wykladziny.pl-kcms_core--files--przygotowanie podloza-lanie_masy1

-home-rosawykla-domains-rosa-wykladziny.pl-kcms_core--files--przygotowanie podloza-lanie_masy2

 

Najczęściej korzystamy z produktów Uzin NC146 lub Uzin NC150. Chodzi o to, że musimy mieć idealnie gładką powierzchnię ponieważ, klej w procesie schnięcia „zasysa” wykładzinę i jest widoczna każda niedoskonałość podłoża. Przekłada się to na późniejsze użytkowanie posadzki.  Na każdej nierówności wykładzina elastyczna szybciej się wyciera.
Dość wrażliwym tematem jest wymiana wykładziny. Najczęściej po zerwaniu starej wykładziny odrywamy ją z podłożem. Przy wykładzinach w rolce w 80% przypadkach niestety podłoże nie nadaje się do ponownego montażu wykładziny, przy wykładzinę PCV w 100%. Musimy je wcześniej wyszpachlować.

-home-rosawykla-domains-rosa-wykladziny.pl-kcms_core--files--przygotowanie podloza-SzpachlowanieDo takich celów używamy masy  Uzin NC182. Przy wykładzinach w płytkach szpachlowanie przy wymianie rzadko jest konieczne . Często zdarza się tez tak, że musimy zamontować wykładzinę na istniejące podłoże, ponieważ zastaliśmy w lokalu stare płytki gresowe. Oczywiście nie musimy zbijać  starego podłoża. Należy użyć gruntu Uzin PE280, który stosujemy na niechłonne podłoża i wyrównać podłoże masą samopoziomującą lub szpachlową.
W zakładce Chemia Budowlana znajdziecie Państwo produkty z których korzystamy na co dzień.  Jako firma zajmująca się instalacją wykładziny wiele uwagi poświęcamy prawidłowemu przygotowaniu podłoża. Uzyskanie najwyższej jakości usług zapewniają produkty chemii budowlanej UZIN.