Wykładziny dywanowe do biura

Wykładziny biurowe muszą charakteryzować się znaczną wytrzymałością, ponieważ będą użytkowane przez długie lata w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Podłoga w biurach winna być nie tylko estetyczna, ale również wytrzymała na ścieranie i uszkodzenia. Bogata gama barw i odcieni tych wykładzin sprawia, iż bez problemu można dobrać odpowiednie do każdego rodzaju pomieszczeń.

Istotny czynnik przy wyborze wykładziny do biura stanowi jej wytrzymałość na ścieranie oraz na ugniatanie, zatem przed zakupem trzeba dokładnie sprawdzić parametry wykładziny i dowiedzieć się, z jakiego tworzywa została wykonana. Podstawowy parametrem wykładziny dywanowej stanowi jej gramatura i rodzaj włókna zastosowanego w procesie produkcji. Im wyższa będzie gramatura wykładziny tym wykładzina będzie bardziej wytrzymała podczas użytkowania, co decyduje o jej trwałości.

Drugi istotny czynniki stanowi jej skład, a zatem włókno polipropylenowe czy poliamidowe lub wełniane. Najwytrzymalsze w warunkach biurowych jest włókno poliamidowe. Wykładziny biurowe powinny charakteryzować się klasą użytkową minimum 32 a najlepiej jak jest to klasa 33.

Skład wykładzin dywanowych

Polipropylen jest tworzywem sztucznym, który jest najsłabszy z całego zestawienia, jednocześnie jest on również tworzywem niedrogim. Niestety polipropylen jest dosyć kruchy, co wpływa na szybkie wycieranie się wykładzin. Trwalszą odmianą wykładzin z tego tworzywa są wykładziny igłowane. Tego rodzaju wykładziny nierzadko znajdują zastosowanie w dużych sklepach meblowych czy niewielkich hotelach. Firma BR Wykładziny posiada w ofercie tego rodzaju wykładziny o nazwie Merlin, Rosa800 oraz Nestor.

Poliamid czyli włókna syntetyczne są nieco droższe, mają jednak lepsze właściwości użytkowe. Wykładziny z tego tworzywa charakteryzują się znaczną wytrzymałością na ścieranie i doskonale się wybarwiają, co przekłada się na ich większe możliwości wzornicze.

Poliamid znajduje zastosowanie przede wszystkim w wykładzinach obiektowych. BR Wykładziny proponuje tego rodzaju wykładziny w płytkach dywanowych, są to wykładziny o nazwie Balsan L480, Balsan Avenue, Balsan Winter oraz wykładziny w rolce o szerokości 4 lub metrów, o nazwie Master, Quartz New oraz Centaure Deco.

Wełna znajduje zastosowanie głównie w luksusowych produktach, jak wykładziny do hoteli czy apartamentów. Zazwyczaj występuje ona z domieszką włókien sztucznych, a więc poliamidu w proporcjach 80% wełny i 20% poliamidu, co przekłada się na jej lepsze parametry oraz najwyższą klasę użytkową. Tego rodzaju wykładziny charakteryzują się miękkim runem, doskonałą sprężystością oraz izolacja cieplną i dźwiękoszczelnością, a także dużym wyborem wzorów i kolorów.

W ofercie BR Wykładziny znajdują się wykładziny wełniane pochodzące od takich producentów jak Agnella, DanskWilton oraz BestWool.

Wykładziny biurowe dywanowe w rolce

Wykładzina dywanowa w rolce stanowi podstawowy element wyposażenia wielu biur. Jest to również najbardziej popularna oraz ekonomiczna wersja pokrycia podłogowego w biurze. Znajduje również zastosowanie w szkołach, przedszkolach, obiektach handlowych, a także w mieszkaniach.

Wykładziny dywanowe w rolce posiadają wiele zalet, a między innymi:

 • są ekonomiczne i trwałe jako okładzina podłogowa;
 • występują w dużym wyborze kolorów oraz struktur;
 • posiadają bardzo dobre właściwości akustyczne, doskonale tłumią dźwięki;
 • występują w różnych szerokościach – 2m, 4m, 5m, dzięki czemu łatwo dopasować je do wielkości pomieszczenia.

W naszej ofercie magazynowej, czyli od ręki, proponujemy wykładziny biurowe:

 • ITC Master – wykładzina dywanowa w rolce o grubości 4mm, przeznaczona do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Doskonale sprawdza się w biurach oraz na korytarzach .
 • ITC Quarz New – wykładzina dywanowa w rolce o grubości 6mm. Przeznaczona jest głównie do pomieszczeń o średnim natężeniu ruchu. Dobrze sprawdza się w biurach.

Wykładziny dywanowe w płytce

Wykładziny dywanowe w płytkach to bardzo elegancki i praktyczny materiał. Tego rodzaju wykładziny nadają wnętrzu zdecydowanie bardziej elegancki charakter aniżeli wykładziny z rolki. Wykładziny dywanowe w płytkach polecane są do pomieszczeń o znacznym natężeniu ruchu jak biura, lecz także hotele, restauracje, a nawet kina czy obiekty handlowe.

Dodatkową zaletą wykładziny w płytkach stanowi jej nieskomplikowana wymiana w przypadku, gdy ulegnie ona trwałemu zabrudzeniu czy uszkodzeniu. Ponadto charakteryzują się one wysoką wytrzymałością, pochłanianiem dźwięku, jak też dają możliwość tworzenia różnych wzorów.

Do ich niewątpliwych zalet należy zaliczyć:

 • szybki i łatwy montaż,
 • możliwość tworzenia niestandardowych wzorów,
 • powstawanie niewielkich ilości odpadów podczas montażu,
 • możliwość wymiany poszczególnych elementów wykładziny,
 • posiadanie solidnego oraz mocnego podłoża PCV albo bitumicznego.

W ofercie firmy BR Wykładziny można znaleźć trwałe, odporne oraz eleganckie biurowe wykładziny dywanowe w płytkach w różnych wzorach i bogatej gamie barw i kolorów. Kolekcje, które oferujemy, są wyjątkowe tak pod względem estetycznym, jak również funkcjonalnym. Wykładziny biurowe w płytkach to idealna wykładzina dla twojego biura.

W ofercie magazynowe znajdują się wykładziny:

 • Merlin BT, wykładzina dywanowa w płytce o wymiarach 50cm x 50cm oraz grubości 5,5mm. To wykładzina igłowana, a zatem jest ona wykładziną przemysłową. Przeznaczona jest głównie do przestrzeni o dużym natężeniu ruchu. Doskonale sprawdza się w biurach, na uczelniach czy w korytarzach.
 • Balsan L480 – wykładzina dywanowa w płytce o wymiarach 50cm x 50cm oraz o grubości 5,5mm, która jest wykładziną pętelkową. Znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Doskonale sprawdza się w biurach, uczelniach czy na korytarzach.
 • Balsan Avenue – wykładzina dywanowa w płytce o wymiarach 50cm x 50cm oraz grubości 5,6mm. Jest wykładziną pętelkową, znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Doskonale sprawdza się w biurach, na uczelniach oraz w korytarzach.

Montaż wykładzin biurowych

Montaż wykładzin biurowych uzależniony jest od zastosowanego materiału. O szczegółach montażu wykładzin dywanowych w rolkach lub wykładzin w płytkach dowiedzą się Państwa na stronie związanej z montażem wykładzin. Warto jednak, aby usługa realizowana była przez ekipę specjalizującą się w tego typu pracach, co da Państwu gwarancję odpowiedniej trwałości i właściwej estetyki. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w tym zakresie.