Wykładziny dywanowe obiektowe – przemysłowe, do sal konferencyjnych i innych obiektów

Dobór odpowiedniej wykładziny do miejsca jej przeznaczenia jest niezwykle ważny, ponieważ wywiera wpływ nie tylko na wygłuszenie pomieszczeń, ale także na wygodę i bezpieczeństwo pracy. Wykładziny obiektowe muszą zostać zatem odpowiednio dobrane do konkretnej lokalizacji i przeznaczenia.

Rodzaje wykładzin dywanowych obiektowych oraz miejsca ich zastosowania

Wykładziny biurowe muszą charakteryzować się głównie estetycznym wyglądem, gdyż to on właśnie wywiera znaczący wpływ na wizerunek firmy, jak również na dobre samopoczucie zatrudnionych w niej osób. Do biura sprawdzą się tak wykładziny dywanowe, jak również elastyczne, wytwarzane z surowców naturalnych oraz sztucznych, natomiast ze względu na właściwości akustyczne do biura polecamy zdecydowanie wykładziny dywanowe.

Wykładziny dywanowe stanowią doskonałe rozwiązanie, można je stosować na całą powierzchnię podłoża, są tańsze aniżeli klasyczne dywany. Doskonale tłumią hałas, jak też ocieplają pomieszczenie. Wyróżniamy wykładziny dywanowe z włókien naturalnych, sztucznych albo o mieszanym składzie. Wykładzina obiektowa dywanowa świetnie nada się do nowoczesnego, eleganckiego biura choć trzeba pamiętać o jej odpowiedniej konserwacji do czego idealnie nadają się produkty marki JAMES.

Ważnym parametrem każdej wykładziny dywanowej jest gramatura runa – określająca wagę surowca zastosowanego do wykonania runa na jednym metrze kwadratowym wykładziny, co ma wpływ na jakość wykładziny oraz na komfort jej użytkowania. Gramatura może wynosić od 380g/mkw do 2500g/mkw, zaś im wyższa gramatura tym jakość wykładziny jest lepsza.

Można wyróżnić wykładziny o gramaturze:

  • od 380g/mkw do 450g/mkw doskonałe do obiektów o niewielkim natężeniu ruchu;
  • od 450g/mkw do 700g/mkw które sprawdzą się w obiektach o średnim i dużym natężeniu ruchu;
  • od 700g/mkw do 1000g/mkw jakie znajdą zastosowanie w obiektach o dużym i bardzo dużym natężeniu ruchu, raczej przeznaczone dla rynku hotelowego.
  • powyżej 1000g/mkw to wykładziny przystosowane do obiektów o bardzo dużym natężeniu ruchu, natomiast często są to wykładziny hotelowe ponieważ dla wykładzin biurowych gramatura rzędu 500gr/m2 jest w zupełności wystarczająca.

Trzeba pamiętać, że gramatura nie jest jedynym wyznacznikiem jakości wykładziny dywanowej. Bardzo ważnym parametrem jest ilość punków tuftowania lub tkania. Chodzi o to jak gęsto są rozłożone włókna w danym materiale. Im ciaśniej tym wykładzina dywanowa jest trwalsza.

Natomiast do recepcji, która jest miejscem niezwykle eksponowanym i wywiera wpływ również na to, w jaki sposób klienci postrzegają daną firmę, wykładzina, jaką tam zastosujemy musi być łatwa w utrzymaniu czystości oraz bardzo wytrzymała. Tu doskonale sprawdzą się wykładziny dywanowe w płytkach, a także wykładziny igłowane, choć te drugie wizualnie trochę odbiegają.

W ofercie firmy BR Wykładziny można znaleźć tego rodzaju wykładziny w płytkach – Balsan Origami, Balsan Stonage, Balsan Batik oraz cała seria wykładzin FORBO.

Wykładziny dywanowe do sal konferencyjnych

Z kolei do sali konferencyjnych, które muszą zapewniać komfort wszystkim uczestnikom spotkań biznesowych czy roboczych niezbędne jest odpowiednie wygłuszenie, jak również dość stonowane wzornictwo. W tym wypadku doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie płytek dywanowych i wykładzin o ciekawej strukturze.

Na stanowiskach pracy, gdzie trzeba zatroszczyć się o komfort pracowników, najbardziej istotne jest odpowiednie wygłuszenie, sprawiające, iż rozmowy nie będą przeszkadzały w pracy. Dodatkową cechą wykładzin obiektowych, jakie winny być zastosowane w tych pomieszczeniach, jest ich trwałość oraz odporność na zniszczenia, na przykład przez kółka krzeseł. Do tego rodzaju pomieszczeń polecane są wykładziny igłowane, wykładziny pętelkowe często jako płytki dywanowe.

Na wszelkiego korytarzach biurowych, na których panuje nieprzerwany ruch, wykładzina winna być trwała i odporna na zabrudze rodzajunia. W takich miejscach należy zastosować wykładziny o podwyższonych parametrach użytkowych, albo wykładziny elastyczne o dużym stopniu trwałości.

Wykładziny dywanowe do pomieszczeń socjalnych

Wszelkie pomieszczenia socjalne, jak kuchnie, łazienki i przebieralnie są pomieszczeniami zamkniętymi. W tych pomieszczeniach liczy się przede wszystkim funkcjonalność podłóg, zatem najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie w nich wykładzin elastycznych, na przykład wykonanych z PCV, czy też linoleum.

W ofercie firmy BR Wykładziny można znaleźć tego rodzaju wykładzinę, o 0,7 mm warstwie użytkowej, o nazwie Tarkett Topaz, a także linoleum, pochodzące od trzech znanych firm – FORBO oraz TARKETT.

Ciekawym i często używanym rozwiązaniem jest również wykładzina LVT która dostępna jest także w modułach i często grubością odpowiada płytce dywanowej.

  • Tarkett Accent Excellence 70 Topaz – wykładzina PCV w rolce o grubości 2,5mm i warstwie ścieralnej 0,7mm przeznaczona głównie dla szkolnictwa czy do sanatoriów, którą charakteryzuje bardzo dobra izolacja akustyczna na poziomie delta Lw = 13dB.
  • Adore BPC – wykładzina LVT montowana na klik bez klejowo jako podłoga pływająca, idealnie sprawdza się w przestrzeniach kuchennych na podłodze podniesionej.

W hotelach właściciele bardzo troszczą się o estetyczne względy, tak w pokojach jak też na korytarzach czy w holach wejściowych, a każdy z gości zwraca baczną uwagę także na podłogę. Należy zatem zadbać by wykładziny dywanowe zdobiły hotelowe podłogi, a jednocześnie łączyły  funkcjonalność z estetycznym wyglądem.

W pokojach hotelowych polecane są wykładziny strzyżone albo płytki dywanowe o eleganckim oraz niepowtarzalnym wzornictwie. Korytarz oraz recepcja jest wizytówką obiektu,  dlatego doskonale sprawdzają się tam wykładziny wełniane. W ofercie BR Wykładziny znajdują się wykładziny wełniane pochodzące od takich producentów jak Agnella, DanskWilton oraz BestWool.

Szkoły i szpitale to obiekty, do których szczególnie polecane są trwale i odporne wykładziny PCV, najlepiej o wysokiej klasie ścieralności jak P lub T oraz wykładziny linoleum.

Wykładziny dywanowe przemysłowe

Magazyny czy warsztaty to miejsca, gdzie podłogi są silnie eksploatowane. Z tego powodu wykładzina winna charakteryzować się wyjątkową wytrzymałością na uderzenia oraz obicia, a także być odporna na silne zabrudzenia, jakie powodują przykładowo smary i oleje. W takich miejscach najlepiej zastosować wykładzinę o najwyższym stopniu ścieralności T. W ofercie firmy BR Wykładziny można znaleźć tego rodzaju wykładziny o nazwie R-TILE z firmy R-TECH które idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach magazynowych oraz warsztatach.

  • Płytki R-Tile – to materiał/wykładzina PCV o różnych grubościach, znajdująca zastosowanie we wszelkiego rodzaju warsztatach samochodowych, pomieszczeniach magazynowych oraz sklepach. Ten materiał to bardzo dobra oferta rozwiązań podłogowych na każde potrzeby komercyjne.

Montaż wykładzin obiektowych

Montaż wykładzin we wszelkiego rodzaju obiektach użyteczności publicznej musi zostać przeprowadzony niezwykle starannie, w trosce o bezpieczeństwo korzystających z nich osób. Z tego powodu wszystkie rodzaje wykładzin muszą zostać starannie dopasowane i przyklejone do podłoża, które uprzednio zostało odpowiednio przygotowane.  Więcej o montażu wszelkiego rodzaju wykładzin można przeczytać na stronie firmy BR Wykładziny Montaż wykładzin.