Montaż wykładzin

Prawidłowy montaż wykładzin to gwarancja uzyskania oczekiwanego efektu. Przykładamy dużą uwagę do profesjonalnej realizacji. Dysponujemy ekipą montażową, która posiada odpowiednie doświadczenie w realizacji wszelkiego typu projektów związanych z montażem wykładzin. Właściwe wykonanie zleconych prac zapewniają również profesjonalne narzędzia, którymi posługujemy się w trakcie prowadzonych zleceń. Warto mieć przy tym na uwadze, iż do montażu poszczególnych rodzajów wykładzin konieczne jest dysponowanie innym rodzajem narzędzi specjalistycznych, a także odpowiednimi ku temu umiejętnościami.

Firma BR Wykładziny dysponuje profesjonalnymi ekipami monterskimi, których umiejętości są potwierdzone certyfikatami, pochodzącymi od renomowanych producentów wykładzin.

W naszej ofercie znajduje się szeroki zakres usług. Wykonujemy:

  • montaż wykładzin dywanowych w rolkach,
  • montaż płytek dywanowych,
  • montaż elastycznych wykładzin PCV
  • montaż linoleum.

Montaż wykładzin dywanowych w rolkach

Podczas montażu wykładzin dywanowych dbamy szczególnie o właściwe przygotowanie podłoża – musi być ono suche i wolne od chemii budowlanej, czyli zanieczyszczeń. W pomieszczeniu winny panować także odpowiednie warunki niezbędne do odparowania kleju.

Do każdego rodzaju wykładziny trzeba także dobrać odpowiedni klej, lecz na ogół znajdują tu zastosowanie kleje dyspersyjne czyli wodne. Nieco mocniejsze kleje są konieczne do montażu wykładzin igłowanych. Wykładziny na podkładzie filcowym często mocujemy na płyn antypoślizgowy.

Wykładziny w rolce można montować na podkładach, co wpływa na zwiększenie tłumienia dźwięków i poczucia komfortu. Wykładziny pod ścianami winny zostać wykończone listwami przypodłogowymi z plastiku, PCV, drewna czy MDF-u.

 

-home-rosawykla-domains-rosa-wykladziny.pl-kcms_core--files--montaz-wykladzin-montaż wykładziny w rolce

 

Montaż płytek dywanowych

W przypadku płytek dywanowych istotne są warunki ich przechowywania przed montażem – w pomieszczeniu o temperaturze od 15 do 25 °C, a wilgotności względnej +/- 60 %. Można je montować na każdej podłodze, pod warunkiem, że jest ona sucha, czysta, wolna od tłuszczu, a także stabilna i płaska. Temperatura podłoża musi wynosić od 12 do 25 °C, zaś wilgotność nie powinna przekraczać poziomu 3,5 %.

Wszystkie płytki dywanowe przeznaczone są do montażu osobno – jak kafelki. Nie wymagają trwałego klejenia, zalecane jest natomiast zastosowanie kleju antypoślizgowego bądź półtrwałego, który po wysuszeniu zachowuje nieutwardzony efekt lepkości. Płytki dywanowe winny być układane obok siebie. Należy przy tym uważać aby poszczególne płytki nie były zbyt mocno dociśnięte, bo może to prowadzić do powstania na podłodze wypukłości oraz zagięć.

Na spodzie płytek dywanowych umieszczona jest strzałka, która wskazuje kierunek włókien, co pomaga w układaniu produktu w różnorodny sposób tj. jednokierunkowo, w szachownicę, w tak zwany układ ciosany, w układzie co pół płytki.

 

-home-rosawykla-domains-rosa-wykladziny.pl-kcms_core--files--montaz-wykladzin-montaż płytki dywanowej

 

Montaż elastycznych wykładzin PCV

Przy montażu elastycznych wykładzin podłogowych bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. W przypadku, w którym podłoże zostało usytuowane bezpośrednio na gruncie pod warstwą betonu trzeba wykonać izolację przeciwwilgociową.

Montaż wykładziny elastycznej polega na przyklejeniu wykładziny całą powierzchnią do podłoża za pomocą kleju odpowiedniego do rodzaju podłoża.

Posadzka może być szczelna, jeśli wszystkie połączenia między pasami wykładziny będą pospawane na gorąco sznurem do spawania. Można przeprowadzić również tak zwane spawanie na zimno, szczególnie zalecane w warunkach domowych, czy przy montowaniu niewielkich fragmentów wykładziny.

Wykładzinę należy odpowiednio wykończyć przy ścianach pomieszczenia na przykład cokołem, co jest zalecane szczególnie w pomieszczeniach narażonych na zalanie, jak kuchnie czy łazienki. Elastyczne wykładziny PCV sprawdzają się także w pomieszczeniach, gdzie zalecane jest odprowadzanie ładunków elektrostatycznych.

Montaż linoleum

Przed montażem linoleum należy odpowiednio przygotować podłoże. Następnie trzeba położyć linoleum na podłodze, by materiał dostosował się do temperatury, jaka panuje w pomieszczeniu. Montaż linoleum przeprowadza się za pomocą kleju, który utrzymuje ją na podłożu. Po położeniu linoleum warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji wykładziny.

-home-rosawykla-domains-rosa-wykladziny.pl-kcms_core--files--montaz-wykladzin-montaż pcv