Podłogi i panele winylowe LVT

Podłogi, panele winylowe LVT i wykładziny PVC

Podłogi winylowe to różnorodne wykładziny PVC. Od dawna popularne na zachodzie, w Polsce znane pod nazwą lameli. Zazwyczaj produkuje się je we wzorach, które przypominają kamienną lub drewniana podłogę – w pełni one oddają charakter naturalnych materiałów, są również produkowane w bogatej kolorystyce, zatem z łatwością uda się dobrać odpowiedni wzór do wybranego wnętrza.

A wybór jest naprawdę imponujący! Klient ma możliwość dokonać go spomiędzy setek różnych stylów oraz kolorów i odcieni, aż po dekoracyjne wykończenia, podobnie jak w przypadku naturalnego drewna oraz kamienia. Jeśli więc lubisz naturalne drewniane czy kamienne podłogi, podłogi winylowe LVT z pewnością są dobrą propozycją także dla Ciebie. Wykładzina LVT to w tej chwili najpopularniejsze rozwiązanie które zastępuje drewno i ceramikę.

Zalety podłóg winylowych LVT

Podłogi winylowe są wyjątkowo odporne i wytrzymałe, zabezpieczone przed zarysowaniami i ścieraniem, zaś wygoda oraz trwałość w użytkowaniu zapewnia estetykę wnętrzu. Także z tego powodu utrzymanie wnętrz, w jakich znajduje się podłoga winylowa LVT w nieskazitelnej czystości nie stanowi problemu, nawet w przypadku kuchni czy łazienki. Dodatkowo elastyczna winylowa powierzchnia gwarantuje ciepło oraz komfort, natomiast w połączeniu z wyczuwalną strukturą powierzchni daje bardzo przyjemny oraz realistyczny efekt.

Rodzaje podłóg winylowych LVT

Panele winylowe LVT

Dzięki posiadanemu doświadczeniu BR Wykładziny nawiązała współpracę z czołowymi producentami podłóg winylowych, których produkty charakteryzują się wysoką jakością oraz trwałością.

Proponujemy Państwu panele winylowe:

  • DesignFlooring – będąca brytyjską firmą oferującą podłogi winylowe są estetyczne, trwałe i łatwe w utrzymaniu. Polecamy szczególnie winylowe panele podłogowe, imitujące naturalne drewno czy kamień, które jednocześnie posiadają wszelkie unikalne szczegóły oraz detale, tak charakterystyczne dla tradycyjnych podłóg z naturalnych materiałów. Są wyjątkowo trwałe i odporne, posiadają również wzmocnioną powierzchnię, dzięki czemu są dodatkowo chronione przed zniszczeniem podczas codziennego użytkowania. Wzory tych podłóg są także wytrzymałe i odporne na ścieranie. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane do użytku w systemach ogrzewania podłogowego do 27° C. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta http://www.designflooring.com/pl-pl/podlogi.

 

  • Forbo – która jest producentem wysokiej jakości wykładzin podłogowych, jakie znajdują zastosowanie w budownictwie obiektowym oraz mieszkaniowym. Oferowane przez tę firmę wykładziny doskonale sprawdzą się w placówkach medycznych, edukacyjnych czy w biurach. W ofercie firmy można znaleźć 5 indywidualnych kolekcji wykładzin o zróżnicowanej fakturze oraz kolorystyce. Wykładziny tego producenta mają grubość 2,5 lub 3, 5 mm, są odporne na działanie większości kwasów, olejów czy alkoholi, a także posiadają naturalne właściwości bakteriostatyczne. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta http://www.forbo.com/flooring/pl-pl/produkty/p-ytki-i-panele-lvt-allura/allura/b4repi

 

  • MULTICONTRACT ADOREfirma BR Wykładziny jest dystrybutorem wykładzin tej marki, która oferuje wykładziny drewnopodobne w wielu wzorach, w tym wykładziny imitujące kamień. Można tu znaleźć również unikalne winylowe wykładziny tkane o nazwie Luxury Woven Vinyl. Produkty tej firmy są bardzo trwałe i zapewniają wyjątkowy komfort użytkowania. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta. http://www.multicontract.com.pl/produkty-adore

 

Podłogi winylowe LVT

Zalety podłóg winylowych LVT

Podłogi winylowe LVT mają wszystkie wizualne cechy naturalnego drewna czy kamienia, ale są pozbawione jego głównych wad – są odporne na uszkodzenia, nie wchłaniają wilgoci i nie tracą kształtu przez bardzo długi czas. Tego rodzaju podłogi są również ciepłe, łatwe w utrzymaniu czystości, zaś bogactwo ich wzorów i odcieni pozwala bez problemu wybrać odpowiednią dla siebie wykładzinę.

Montaż podłóg LTV

W montażu podłóg winylowych LVT najważniejszą kwestię stanowi odpowiednie przygotowanie podłoża, które musi być suche i równe. Montaż wykładziny winylowej można porównać do montażu zwyczajnej wykładziny PCV. Odpowiednie przyklejenie podłóg winylowych do podłoża wpływa na ich trwałość i stabilność, a dzięki temu podłoga zwiększa swoją odporność na obciążenia, dlatego zalecamy wykonanie tego typu prac specjalistom.

Poza klejonymi panelami LVT powstały również modele przeznaczone do montażu beż użycia kleju, które zależnie od ich rodzaju układa się na podłodze albo montuje na zatrzaski, jak w przypadku standardowych paneli. Więcej na temat montażu podłóg winylowych można przeczytać na stronie firmy