MONTAŻ WYKŁADZIN

Od prawidłowego montażu wykładzin zależy cały efekt wizualny jaki chcemy uzyskać kupując konkretny materiał. Nie wystarczy wybrać piękną wykładzinę, należy ją jeszcze odpowiednio zamontować. Czy jest to wykładzina dywanowa w płytkach, w rolce czy wykładzina PCV ekipy montażowe powinny być wyposażone w odpowiednie narzędzia oraz przeszkolone z montażu materiałów do których się zabierają. Każdy rodzaj wykładziny wymaga innych umiejętności monterskich oraz innych narzędzi. Jest mnóstwo drobnych szczegółów o których warto pamiętać montując wykładziny elastyczne. Inaczej postępujemy montując wykładziny dywanowe w płytkach a jeszcze inaczej montując wykładziny hotelowe z wzorem indywidualnym. Ekipy montażowe BR Wykładziny to starannie wyselekcjonowana kadra, o sprawdzonych umiejętnościach i kwalifikacjach. Nasze umiejętności poparte są certyfikatami renomowanych producentów i wieloletnim doświadczeniem. Przy montażu każdej wykładziny trzeba pamiętać aby w pomieszczeniu była odpowiednia temperatura.

MONTAŻ WYKŁADZINY DYWANOWEJ W ROLCE

Przed każdym montażem należy zwrócić uwagę na podłoże. O ile przy wykładzinach dywanowych w rolce pewne drobne nierówności jesteśmy w stanie ukryć tak przy wykładzinach PCV podłoże musi być idealne. Klejenie należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją producenta kleju i wykładziny. Oczywiście najpierw gruntujemy podłoże. Po rozłożeniu wykładziny należy zwinąć ją do połowy a następnie rozprowadzić klej za pomocą pacy ząbkowanej w zalecanym rozmiarze. Wykładzina powinna być klejona na całej powierzchni ponieważ producenci nie uznają gwarancji przy częściowym klejeni. Po przeschnięciu kleju trzeba mocno docisnąć wykładzinę do podłoża. Następnie kleić drugą połowę arkusza.

-home-rosawykla-domains-rosa-wykladziny.pl-kcms_core--files--montaz-wykladzin-montaż wykładziny w rolce

 

MONTAŻ WYKŁADZINY DYWANOWEJ W PŁYTCE

Zaczynając prace należy zwrócić uwagę na podłoże. Musi być równe na tyle, żeby przy łączeniu płytek dywanowych nie występował efekt ząbka. Chodzi o to, że przy nierównym podłożu jedna płytka może być delikatnie wyżej od drugiej na łączeniu. Na pewno musimy także zagruntować podłoże. Do instalacji płytek dywanowych stosuje się płyn mocujący lub żel antypoślizgowy. Rozprowadzane są one po podłożu wałkiem malarskim. Zużycie oscyluje w granicach 0,15 kg/m2. Należy przestrzegać instrukcji producenta płynu.

-home-rosawykla-domains-rosa-wykladziny.pl-kcms_core--files--montaz-wykladzin-montaż płytki dywanowej

 

MONTAŻ WYKŁADZINY PCV

Tak jak z każdą pracą przy posadzkach najważniejszą kwestią jest przygotowanie odpowiednio podłoża. W przypadku wykładziny PCV jak i wykładzin LVT nie powinno się kłaść wykładziny bezpośrednio na beton, choć by był nawet bardzo dobrze zrobiony. Naturalną czynnością jest wylanie masy wyrównawczej. Montaż należy wykonać zgodnie z instrukcją producenta wykładziny i kleju. Podobnie jak z wykładziną dywanową w rolce. Odchylamy jedną część arkusza i smarujemy klejem, gdy podeschnie tak samo robimy z drugą stroną, później obrabiamy wykładzinę za pomocą noża. Popularną metodą jest montaż wykładziny z wywinięciem na ścianę 10cm. Jest to metoda stosowana głównie w służbie zdrowia i gastronomii choć polecam ją wszystkim. Tak zamontowana wykładzina jest bardzo łatwa w utrzymaniu.

Trochę bardziej skomplikowana jest sprawa z wykładzinami specjalistycznymi prądoprzewodzącymi. Zasada montażu jest podobna, tyle, że stosujemy zupełnie inną chemię. Grunt i klej muszą przenosić ładunki elektryczne. Często też pod taką wykładziną stosujemy taśmy miedziane. Trzeba też takie ładunki uziemić więc wyprowadzamy takie uziemienia na ścianę tam gdzie wskaże elektryk.

-home-rosawykla-domains-rosa-wykladziny.pl-kcms_core--files--montaz-wykladzin-montaż pcv