lvt-alluraSą to generalnie rzecz biorąc także heterogenicze wykładziny PCV. Na zachodzie nazywane są jako wykładziny PVC lub wykładziny LVT. W Polsce w branży wykładzinowej nazywamy je Lamelami. Najczęściej produkowane są w modułach przypominających deskę lub kamień. Ciekawsze propozycje nie wyglądają jak popularna produkcja przemysłowa, ale w pełni oddają charakter naturalnych materiałów. Kolorystyka obejmuje wiele odcieni i tonacji, tak jak w przypadku naturalnego drewna i kamienia.  Decydując się na produkty winylowe musisz przede wszystkim kochać wygląd podłóg z naturalnego drewna lub kamienia – niezależnie czy lubisz prostotę czy też bardziej wyrafinowany efekt. Możesz wybierać spośród setek różnych stylów, kolorów, odcieni, tekstur i dekoracyjnych wykończeń.

 

 

Jako dystrybutor z długoletnim doświadczeniem polecamy kilku producentów na rynku:


Jednym z nich jest DesignFlooring. Jest to producent z Wielkiej Brytanii który rozpoczął działanie w 2004r. Pełną ofertę zobaczycie Państwo pod linkiem do strony producenta: http://www.designflooring.com/pl-pl/podlogi

allura-lvtKolejnym naszym długoletnim partnerem jest marka Forbo która swoją kolekcję paneli winylowych nazwała Allura. Link do strony:
http://www.forbo.com/flooring/pl-pl/produkty/p-ytki-i-panele-lvt-allura/allura/b4repi


Ponadto jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na Polskę paneli marki MagicFloor. Jest to Węgierski producent paneli winylowych. W kolekcji znajdą Państwo około 22 rodzajów imitacji drewna oraz kilka wzorów kamienia. MagicFloor posiada także w swojej ofercie winylowe wykładziny tkane zwane Luxury Woven Vinyl.
Pełną ofertę produktów znajdą Państwo na stronie: http://www.magicfloor-international.com/en/

Zobacz dlaczego polecamy produkty LVT:

lvt-designflooring1– Podłogi LVT dają Ci wszystkie wizualne cechy naturalnego drewna bez utrudnień jakie niesie zastosowanie naturalnego materiału. Naturalne drewno może różnić się jakością oraz może się rozszerzać, wypaczać i kurczyć. Produkty LVT utrzymują swój kształt przez cały okres swojej żywotności.

– Drewno jest wrażliwe na zmiany temperatury, a kiedy namoknie, można się spodziewać sporych kłopotów. Podłogi LVT doskonale znoszą zmiany temperatur i rozlaną wodę.

– Naturalny kamień może być trudny w obróbce, a jego waga może stanowić problem, szczególnie, jeśli ma być położony na piętrze. Produkty LVT są o wiele lżejsze, elastyczne i łatwiejsze w montażu.

– Podłogi LVT są cieplejsze, chłód kamienia i marmuru może być nieprzyjemny przy chłodniejszej pogodzie.

– Podłogi LVT są łatwe do utrzymania w czystości i mogą być układane na instalacjach ogrzewania podłogowego.

Instalacja produktów LVT:

Najważniejszą kwestią przy montażu paneli LVT to przygotowanie podłoża. Przy klejonym panelu LVT podłoże powinno być suche oraz równe. Montaż takiej wykładziny możemy porównać z montażem wykładziny PCV.
Poza klejonymi panelami LVT wyróżniamy także modele które montujemy bez klejowo. W zależności od konstrukcji kładziemy je luźno na podłodze lub montujemy na zatrzaski, podobnie jak standardowe panele.