Podczas aranżowania przestrzeni biurowych należy wziąć pod uwagę co najmniej dwie kwestie. Pierwsza sprawa to oczywiście funkcjonalność wyposażenia. Nawet przedmioty, które znalazły się tu po to, żeby pełnić funkcję ozdobną, muszą być przede wszystkim łatwe w pielęgnacji. Zgodnie z tą zasadą dobiera się chociażby rośliny do biur – takie elementy zieleni powinny prezentować się pięknie i jednocześnie nie potrzebować zbyt dużo opieki. To prowadzi nas do kolejnej sprawy, o którą należy zadbać, urządzając biuro – mowa o estetycznym, schludnym wyglądzie przestrzeni. Nowoczesne wykładziny biurowe doskonale spełniają oba te kryteria.

Popularne wykładziny dywanowe do biura

Funkcjonalność takiego wyposażenia wiąże się nie tylko z pielęgnacją, ale też z wytrzymałością. Aranżację biura zmienia się dużo rzadziej niż wystrój mieszkania. Przedsiębiorstwa liczą na to, że wybierając meble, sprzęt czy właśnie wykładziny biurowe, robią zakup, który będzie służył firmie przez dłuższy czas.

Producenci starają się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, którzy oczekują zwiększonej żywotności wykładziny. Tutaj należy zaznaczyć, że takie preferencje mają nie tylko firmy, ale też i po prostu osoby indywidualne, poszukujące rozwiązań na dłużej. Popularnymi typami wykładzin dywanowych o takiej przedłużonej żywotności, są wykładziny igłowe i pętelkowe. Oba rodzaje mają dość mocno zbitą strukturę, która nie poddaje się łatwo odkształceniom. Taka konstrukcja splotu pozytywnie wpływa też na utrzymanie wykładziny w czystości – brud po prostu nie jest w stanie przeniknąć do głębszych warstw wykładziny. Modele pętelkowe i igłowe prezentują się estetycznie i dość minimalistycznie. Przeważnie w przestrzeniach biurowych spotkamy się z wykładzinami jednokolorowymi, bo są w stanie wytworzyć harmonijny klimat, kojarzący się ze schludnością i profesjonalizmem.

Wykładzina pcv

Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań, są wykładziny elastyczne pcv. Z ich pomocą można stworzyć całkowicie gładkie powierzchnie, które nie sprawiają problemu z pielęgnacją. Wśród takich produktów, znajdziemy rozwiązania:

  • jednorodne
  • niejednorodne

Pierwszy rodzaj charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, ale za bardzo nie tłumi kroków. Drugi rodzaj składa się z kilku warstw, przez co wycisza kroki. Zabezpieczony bywa też specjalną warstwą, chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Co jeszcze warto wiedzieć przed wyborem wykładziny dywanowej do biura?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, dobrze będzie zastanowić się również nad sposobem montażu. Producenci oferują wykładziny biurowe w płytce i rolce. Warto też zwrócić uwagę na klasę użytkową. Ten parametr pozwala w sekundę porównać rozważane produkty pod względem wytrzymałości. Istotną kwestią jest również skład. Przeważnie spotkamy się z modelami wykonanymi z poliamidu i polipropylenu. Za pierwszą opcję zapłacimy więcej, ale taka wykładzina jest bardziej odporna na ścieranie i odkształcenia niż jej polipropelynowa alternatywa. Nie da się ukryć, że w wyborze wykładziny dużą rolę odgrywa również jej wygląd. Szanowani producenci wykładzin na tym polu proponują wiele – od tradycyjnych, jednokolorowych wariantów, po elastyczne nawierzchnie, imitujące naturalne tworzywa.