Winyl, czyli dokładnie polichlorek winylu, znajduje zastosowanie w wielu branżach. Ogromną popularnością cieszą się podłogi wykonane z tego materiału. Niegdyś kojarzyły się z nieatrakcyjnymi nawierzchniami z PRL-u. Dziś zachwycają ogromną liczbą wersji kolorystycznych, stylów i wzorów. Nic więc dziwnego, że takie panele wybiera się do wykończenia m.in. prestiżowych, luksusowych obiektów. W jakich miejscach sprawdzą się podłogi winylowe i które ich cechy zadecydowały o szerokim zastosowaniu?

Panele podłogowe lvt – najważniejsze zalety podłogi winylowej

Wszyscy spotkaliśmy się z takimi nawierzchniami, nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Z powodzeniem można stosować je w przestrzeniach mieszkalnych. Charakter paneli winylowych lvt sprawił, że produkt często wybierany jest do wykończenia restauracji, hoteli, pensjonatów, bibliotek, poczekalni, sklepów, biur, firmowych halli itp. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania zaliczyć można:

Wyciszenie

Aranżując takie obiekty jak hotele czy pensjonaty, zawsze trzeba wziąć pod uwagę akustykę. To właśnie dlatego w tych miejscach tak często spotkamy się z wykładzinami dywanowymi. Czasem jednak nic nie zastąpi wyglądu eleganckiej podłogi, niepokrytej dywanem lub wykładziną. Jeśli takie aranżacje bardziej do nas przemawiają, warto rozważyć kupno paneli podłogowych lvt. Wyciszają kroki, co oznacza, że wykorzystując je, uda się nam wytłumić hałas wynikający z przemieszczania się ludzi oraz ten generowany przez walizki na kółkach. Dzięki panelom winylowym unikniemy nieprzyjemnego dla ucha odgłosu stukania, co zapewni większy komfort nie tylko gościom hoteli, ale też i pracownikom biur, urzędów, sklepów i innych obiektów użyteczności publicznej.

Łatwe utrzymanie w czystości

Utrzymanie porządku w miejscach, przez które dziennie przetaczają się dziesiątki lub setki ludzi, zawsze jest sporym wyzwaniem. Aby uniknąć czasochłonnego sprzątania, warto wybierać nawierzchnie, którym w prosty sposób można nadać atrakcyjny, schludny wygląd. W przypadku paneli podłogowych winylowych nie musimy używać specjalnych produktów. Wystarczy woda oraz delikatny detergent.

Atrakcyjny wygląd

W wielu miejscach ważne jest to, żeby podłoga spełniała również funkcję dekoracyjną. To szczególnie ważne w obiektach, w których liczy się prestiż – eleganckich hotelach, specjalistycznych gabinetach, poczekalniach itp. Panele winylowe lvt to bogactwo kolorystyk i deseni. Na rynku spotkamy się z produktami, które do złudzenia przypominają nawierzchnie drewniane lub kamienne. Inne z kolei podkreślają syntetyczny charakter materiału, co sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach.

Odporność na uszkodzenia

Panele winylowe na podłogę są odporne na ścieranie oraz na odbarwienia wywołane działaniem promieni UV. Z powodzeniem można je stosować w miejscach, w których panuje duża wilgotność. Wybierając takie rozwiązanie do swojego obiektu, zyskujemy pewność, że nawierzchnia będzie wyglądać świeżo i elegancko przez długi czas i dotyczy to również warunków wzmożonej eksploatacji.