Dobranie odpowiedniego wykończenia mieszkania często decyduje o tym, czy w pomieszczeniu będziemy się czuć się komfortowo. To swoiste zwieńczenie prac remontowych, mające wpływ na ostateczny efekt. Poszukiwanie atrakcyjnych sposobów na nadanie mieszkaniu indywidualnego charakteru i przytulnego, zgodnego z naszym stylem wyglądu może być świetną zabawą, zwłaszcza że producenci rozwiązań do wykończenia mieszkania proponują moc wzorów, tworzyw i modeli. Dotyczy to również wykładzin.

Wykładziny dywanowe w płytkach – najważniejsze zalety

Dobór podłogowej jest ważny; kupując dywany, panele podłogowe czy wykładziny dywanowe w płytce decydujemy o tym, jak wyglądać będzie największa (oprócz sufitu oczywiście) nawierzchnia mieszkania. Z kilku powodów ten ostatni wariant – płytki dywanowe – cieszy się niesłabnącą popularnością.

  • Łatwy montaż

Zmiany aranżacyjne w mieszkaniu nierzadko wiążą się z koniecznością zabezpieczenia dotychczasowego wyposażenia albo wręcz z całkowitym opróżnieniem pokoju. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią lub urządzamy jeszcze puste pomieszczenie, nie jest to problem. Trudności zaczynają się, gdy brakuje nam miejsca i wykładzinę trzeba montować stopniowo. Wykładziny w płytkach w takich okolicznościach będą strzałem w dziesiątkę. Można je montować stopniowo i dopasowywać etapy prac do czasu wolnego, którym dysponujemy. Wykładzina w płytkach nie zajmuje też dużo miejsca podczas przechowywania oraz transportu.

Wykładziny dywanowe w płytkach

  • Idealna na kryzysowe sytuacje

Rozlane wino? Plama po farbie wylanej przez dziecko? W takich i innych sytuacjach warto podjąć wszystkie kroki, żeby wywabić plamę. Czasem, mimo szczerych chęci, nie jest to jednak możliwe. Właściciele wykładziny w rolce muszą wtedy albo wymienić całą wykładzinę, albo przearanżować ustawienie mebli i zakryć problematyczną plamę. Osoby, które wybrały wykładzinę w płytkach, mają ułatwione zadanie – mogą po prostu wyrzucić jedną płytkę, a w jej miejscu umieścić nową, idealnie czystą. Ta kwestia jest szczególnie ważna w przypadku przestrzeni użyteczności publicznych (w hotelach, sklepach, urzędach). Nie jest tam trudno o zabrudzenia, a wymiana dużej powierzchni wykładzinowej to spory koszt.

  • Prawdziwie zindywidualizowana przestrzeń

Producenci wykładzin, również wykładzin dywanowych w płytce, proponują różnorodne wzory. Jest ich tak wiele, że bez problemu idealną opcję znajdą zarówno osoby indywidualne, jak i właściciele biur czy luksusowych hoteli. Mimo takiego bogatego wyboru, czasem możemy mieć ochotę na odrobinę ekstrawagancji lub po prostu chcemy cieszyć się nawierzchnią jedyną w swoim rodzaju. Na tym polu wykładzina dywanowa w płytkach daje ogromne możliwości. Poszczególne elementy możemy przecież łączyć w dowolnych konfiguracjach. Często, zwłaszcza w przestrzeniach biurowych, występuje naprzemienne ułożenie płytek w dwóch kolorach. To dość standardowe ułożenie, które wygląda bardzo estetycznie i sprawdzi się w aranżacjach bardziej zachowawczych osób. Z płytek dywanowych można też stworzyć dowolne, abstrakcyjne mozaiki, które tchną w pomieszczenie nutę indywidualizmu.