Wykładziny dywanowe w płytkach

Płytka dywanowa jest to fragment wykładziny umocowany na specjalnym podkładzie bitumicznym lub PCV, Graflex itp., który składa się z wielu warstw materiałów. Wykładziny dywanowe w płytkach są również jednym z najlepszych produktów do zastosowania na podłogi głównie z przeznaczeniem biurowym natomiast proponujemy je jako wykładziny hotelowe. Charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, a także pochłanianiem dźwięku i możliwością tworzenia skomplikowanych wzorów.

Zalety płytek dywanowych

Płytki dywanowe posiadają wiele zalet. Należy tu wyróżnić zalety użytkowania, do których zalicza się:

  • lepsza akustyka – płytki dywanowe doskonale pochłaniają i izolują dźwięki we wnętrzu oraz między pomieszczeniami;
  • lepsza jakość powietrza w pomieszczeniach – płytki dywanowe lepiej zatrzymują drobinki kurzu;
  • większy komfort chodzenia oraz bezpieczeństwo – nie ma ryzyka poślizgnięcia się;
  • możliwość stosowania płytek dywanowych także przy ogrzewaniu podłogowym;
  • niezliczone możliwości projektów za sprawą zastosowania różnych kolorów i faktur płytek dywanowych.
  • Szybka wymiana i łatwy transport.

Wykładziny w płytkach są również łatwe w przechowywaniu oraz w transporcie, a także podczas przewożenia windą czy przenoszenia przez wąskie klatki schodowe, zaś w trakcie ich układania pozostaje mniejsza ilość odpadów w porównaniu z tradycyjnymi wykładzinami w rolce. Przy układaniu płytek w pomieszczeniach, które są już użytkowane istnieje możliwość ich montowania etapami, co nie powoduje konieczności wynoszenia wszystkich mebli. W przypadku trwałego zabrudzenia wystarczy usunąć jedną płytkę, nie zachodzi przy tym niebezpieczeństwo uszkodzenia podłogi pod płytkami, nie ma także kosztów, jakie wiążą się ze zrywaniem i wyrównywaniem podłogi.

Płytki dywanowe – estetyka, bogata kolorystyka i wzornictwo

Dodatkowo płytki dywanowe prezentują się bardzo estetycznie, a dzięki bogatej gamie kolorów oraz wzorów łatwo dobrać odpowiedni produkt do każdego pomieszczenia.

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. płytki:

  • Merlin BT – wykładzina dywanowa w płytce o wymiarach 50cm x 50cm oraz grubości 5,5mm. To wykładzina igłowana, przemysłowa. Przeznaczona jest głównie do przestrzeni o dużym natężeniu ruchu. Doskonale sprawdza się w biurach, na uczelniach czy w korytarzach.
  • Balsan L480wykładzina dywanowa w płytce o wymiarach 50cm x 50cm oraz o grubości 5,5mm, która jest wykładziną pętelkową. Znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Doskonale sprawdza się w biurach, uczelniach czy na korytarzach.
  • Balsan Avenuewykładzina dywanowa w płytce o wymiarach 50cm x 50cm oraz grubości 5,6mm. Jest wykładziną pętelkową, znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Doskonale sprawdza się w biurach, na uczelniach oraz w korytarzach.
  • Balsan Winterwykładzina dywanowa w płytce o wymiarach 50cm x 50cm, która jest wykładziną pętelkową. Znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Doskonale sprawdza się w biurach, na uczelniach oraz w korytarzach.

Montaż płytek dywanowych

Płytki dywanowe można montować na każdej podłodze, jeśli jest ona sucha, czysta, wolna od tłuszczu, stabilna i płaska. Na spodzie płytek dywanowych znajduje się strzałka wskazująca kierunek włókien. Pomaga to w układaniu produktu w różny sposób, na przykład jednokierunkowo lub w szachownicę.

Montaż wykładzin w płytkach to zadanie dla fachowców. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty montażu płytek dywanowych. Gwarantujemy wysoką jakość wykonania.